„Obrazy słowem malowane” spotkanie podsumowujące warsztaty teatralne

oko z pp  Teatralne spotkania warsztatowe zorganizowane były przez naszą fundację  w ramach projektu „Kultura na oku” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
swwznak-kolor pomn 2     Partnerem społecznym projektu jest Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury W Dopiewie. Zajęcia odbywały się w udostępnionej przez GBPiCK sali Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Konarzewie.   Podczas warsztatów, prowadzonych przez Janusza Andrzejewskiego, aktora Teatru Nowego w Poznaniu, uczestnicy wykonywali ćwiczenia oddechowe oraz aparatu mowy (usta, język, krtań, struny głosowe). Błędy były natychmiast wychwytywane i korygowane przez prowadzącego.
Ćwiczenia stanowiły podstawę do rozpoczęcia pracy z tekstem, aby słowo mogło zabrzmieć i dotrzeć do słuchacza, widza. Każdy z uczestników wybrał do pracy fragment „Pana Tadeusza” oraz dowolną bajkę dla dzieci (prozą lub wierszem).
W miarę trwania zajęć wszyscy, obserwując siebie nawzajem, uświadamiali sobie popełniane błędy i pracowali nad ich usunięciem. W efekcie nabierali coraz większej pewności siebie przed publicznym wystąpieniem. Warsztaty kończyły się bowiem spotkaniem pt.: „Obrazy słowem malowane”, na które zaprosiliśmy publiczność, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszej widowni.
Nasi milusińscy z zainteresowaniem słuchali trudniejszych fragmentów „Pana Tadeusza” i żywo reagowali śmiejąc się i bijąc brawo podczas słuchania bajek. Po występie uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *