“Woła nas świat” zajęcia żeglarskie w relacji ZSS Gębice

Woła nas świat!

W ramach projektu Woła nas świat po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w zajęciach żeglarskich, które odbyły się 23 i 24 czerwca 2015 r. na rzece Noteć. 23 czerwca trasa płynięcia wiodła z Wielenia przez Rosko do Czarnkowa, natomiast drugiego dnia – z Czarnkowa przez Romanowo Górne, Walkowice do Ujścia.

Wybrani uczniowie oraz opiekunowie: p. Karolina Rybarczyk, p. Grzegorz Rączka, p. Wioletta Michalska i p. Monika Standio podczas żeglowania mieli szczególną okazję nauczyć się prawidłowo zakładać kamizelki ratunkowe (kapoki), sterować łodzią żaglową, cumować łódź oraz zapoznać się z terminologią żeglarską. Żeglarze – instruktorzy zapewnili nam także ciepły posiłek i ciasteczka z kawką lub herbatką. Podczas żeglowania największe wrażenie zrobiły na nas śluzy: w Rosku i Walkowicach. Osoby obsługujące śluzy opowiedziały nam o swojej pracy oraz pokazały zasadę piętrzenia wody na rzece. Ta kolejna żeglarska przygoda na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ kapryśna pogoda – daleko odbiegająca od letniej i drobne kłopoty z silnikiem wzbogaciły nasze przeżycia związane z żeglowaniem.

W drugim dniu żeglowania część grupy, czekając na grupę płynącą z Walkowic, miała okazję zwiedzić miasto Ujście. Uczniowie obejrzeli panoramę Ujścia z punktu widokowego na osiedlu Górnym, Drogę Krzyżową na Górze Kalwarii, Kościół oraz Stary Rynek. Na zakończenie rejsu otrzymaliśmy od panów z załogi łodzi drobne upominki i zaproszenie na kolejne zajęcia żeglarskie.

 

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/woa-nas-wiat-ii-edycja

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.