Relacja z zakończenia projektu “Otwarty świat” przeprowadzonego w ZSS w Gębicach

Relacja ze strony szkoły ZSS w Gębicach naszego partnera projektowego.

Projekt APJA zakończony

W ostatni piątek listopada br. w naszej szkole zaroiło się od marynarzy, kapitanów statków, kowboi i dżokejów. W każdym kącie gębickiej Kornelówki słychać było radosny gwar i śmiech poprzebieranych dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. 28 listopada bowiem zakończył się wielki projekt Fundacji APJA pod nazwą: „Otwarty Świat – aktywizacja osób z niepełnosprawnością”. Tę wielką imprezę, na którą zaproszony był Naczelnik Wydziału Edukacji – Ryszard Jabłonowski, poprowadziła prezes w/w Fundacji – pani Jagna Piechowiak. Zaraz po przywitaniu gości, nastąpiło wręczenie upominków wszystkim uczestnikom projektu. Uczniowie, którzy brali udział w warsztatach żeglarskich i rejsach po Jeziorze Kierskim, zajęciach hipoterapii i muzykoterapii, otrzymali upominki od Fundacji APJA i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Następnie organizatorzy wręczyli nagrody za zorganizowany przez Klub Żeglarski Poznania z Kiekrza konkurs plastyczny pt. „Żagle dla każdego”. Pierwsze miejsce za najpiękniejszą pracę otrzymał Marek Nawrot – uczeń klasy V szkoły podstawowej, drugie zajął Bartłomiej Stokłos z klasy II szkoły przysposabiającej do pracy, a trzecią nagrodę dostała Elżbieta Demska z klasy V szkoły podstawowej. Przewodniczący jury, kapitan żeglugi śródlądowej, Michał Nitschke wręczył również dwa wyróżnienia – otrzymali je: Mikołaj Kolasa i Aleksandra Kasperek.

Po rozdaniu nagród studentki poznańskiej szkoły teatralnej przeczytały całej społeczności szkolnej dwie bajki. Wyświetlona została także prezentacja zdjęć i filmów z żeglarskich przygód na Jeziorze Kierskim. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali dwie piosenki przy akompaniamencie gitary pana Grzegorza Rączki i ukulele pana Szymona Małeckiego, oraz cztery tańce przygotowane przez panie: Monikę Fąka, Wiolettę Michalską, Magdalenę Małecką i Ewę Bals. Gwiazdą tego przedpołudnia był jednak pan Tomasz Szwed ze swoim zespołem. Kapela zagrała kilka świetnych utworów country i szanty, którymi rozpaliła gębicką publiczność do białości. Nie tylko dzieci i młodzież tańczyła tego dnia na parkiecie szkolnej sali gimnastycznej, do pląsów dołączyli również rodzice i nauczyciele, którzy dali się porwać gorącym muzycznym rytmom. Koordynatorami projektu z ramienia szkoły byli: pani Monika Standio – nauczycielka techniki i pan Piotr Mielcarek – nauczyciel wychowania fizycznego.

Tuż po zakończeniu imprezy wszyscy goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów. Przy kawce i wielu pysznych słodkościach dowiedzieliśmy się od pani Jagny, że w przyszłym roku Fundacja ma zamiar dalej z nami współpracować i tworzyć kolejne – być może jeszcze bardziej atrakcyjne – projekty.

Galeria zdjęć: http://www.zssgebice.pl/index.php/galeria/otwarty-wiat

 

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.