Fundacja „APJA” oraz Biblioteka Publiczna w Kórniku zapraszają na koncert

Żyjemy dziś szybko, w tłoku i natłoku – zdarzeń, zadań, obowiązków, myśli i słów. Gnamy przez życie, jakbyśmy się bali, że nie zdążymy go przeżyć. I w tym biegu wielu rzeczy nie zauważamy, mijamy nieuważnie i bezrefleksyjnie. Jesteśmy pobieżni i powierzchowni – często również w stosunku do ludzi.

„Nie lubię się spieszyć. Efektem pośpiechu jest zamęt” – powiedział w jednym z wywiadów Piotr Woźniak, muzyk, który 17 października zagości w Bibliotece Publicznej w Kórniku.

Piosenki prezentowane przez Piotra są spokojne i nastrojowe. Wiele z nich zaśpiewacie Państwo wraz z artystą, ponieważ są to znane utwory z repertuaru wykonawców popularnych już w latach siedemdziesiątych. To piękne teksty poetyckie, między innymi: Staffa, Tuwima, Osieckiej. Teksty, które się nie starzeją, ponieważ mówią o emocjach, czyli o czymś, co jest niezmienne pomimo postępu i związanych z nim gadżetów. W epoce internetu, tabletów, telefonów komórkowych, podróży lotniczych, laserów i wszechobecnej elektroniki, jesteśmy wciąż tak samo bezbronni wobec uczuć jak starożytni. Tak samo kochamy i nienawidzimy, cieszymy się i martwimy, pragniemy, czujemy strach, tęsknotę, niepokój czy radość.

Koncert Piotra Woźniaka jest przeznaczony dla tych, którzy – przynajmniej tego dnia – spieszyć się nie zamierzają. Jeżeli chcecie Państwo otworzyć się na emocje i powoli smakować chwile – zapraszamy na gitarowy poetycki koncert wspaniałego artysty w piątek, 17 października o godz.19.00 do Biblioteki Publicznej w Kórniku, ul. Poznańska 65. Wstęp wolny!

Lidia Ryś

Koncert realizowany w ramach projektu „Od słowa do słowa” przez Fundację „APJA”, współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

swwznak-kolor pomn 2
Patronat medialny sprawują stacje radiowe: Emaus i Merkury.

LOGO EMAUSp LogoRadioMerkuryp

P.WOŹNIAK

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.