Piotr Woźniak w Bibliotece Publicznej w Kórniku – recenzja

Żyjemy dziś szybko, w tłoku i natłoku – zdarzeń, zadań, obowiązków, myśli i słów. Gnamy przez życie, jakbyśmy się bali, że nie zdążymy go przeżyć. I w tym biegu wielu rzeczy nie zauważamy, mijamy bezrefleksyjnie. Jesteśmy pobieżni i powierzchowni – często również w stosunku do ludzi.
„Nie lubię się spieszyć. Efektem pośpiechu jest zamęt” – powiedział w jednym z wywiadów Piotr Woźniak, muzyk, który 17 października gościł w Bibliotece Publicznej w Kórniku.
W jesiennej scenerii, otulona zapachem jabłek i świeżego ciasta publiczność poddała się magii głosu artysty. Spokojne i nastrojowe utwory kołysały się wraz z cieniami w świetle świec. Piękne poetyckie strofy poruszały drzemiące jesiennie emocje. W epoce internetu, tabletów, telefonów komórkowych, podróży lotniczych, laserów i wszechobecnej elektroniki, jesteśmy wciąż tak samo bezbronni wobec uczuć jak starożytni. Tak samo kochamy i nienawidzimy, cieszymy się i martwimy, pragniemy, czujemy strach, tęsknotę, niepokój czy radość. To wszystko wyrażają utwory Piotra Woźniaka.
Uczestnicy spotkania, zaproszeni przez artystę do wspólnej zabawy, w przerwie próbowali swoich sił twórczych, układając strofy piosenki. Autorzy tekstów wyróżnionych przez jury otrzymali nagrody, a zwycięskie strofy pana Sławomira Animuckiego zostały przez barda zaśpiewane.}
W ten wieczór czas nieco zwolnił.
Lidia Ryś

DSC09498a  DSC09496a  DSC09495a  DSC09505a  DSC09518a

Koncert realizowany w ramach projektu „Od słowa do słowa” , współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
swwznak-kolor pomn 2
Patronat medialny sprawują stacje radiowe: Emaus i Merkury.       LOGO EMAUSp  LogoRadioMerkuryp

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.