Niedospanie – w poszukiwaniu wschodu słońca na Warcie


Zapraszamy na rejs na Warcie 06 lipca. Rzeka oferuje piękne widoki, szczególnie o wschodzie słońca, który za każdym razem jest niepowtarzalny, zaskakujący i inny.
Dlatego mamy dla Was niecodzienną propozycję.
Rejs o wschodzie słońca, na który wypływamy jeszcze przed świtem, żeby zobaczyć to co niezwykłe z rzeki i jej brzegów. Zapraszamy miłośników fotografii i przyrody.

Wyprawa odbędzie się wyjątkową, drewnianą łodzią zbudowaną według projektu Michała Bohatyrewa z 1933 roku zamieszczonego w książce “Jak samemu zbudować półślizgową płaskodenną łódź wiosłową”.
Łódź “Koronna” powstała podczas warsztatów szkutniczych Fundacji “APJA” w 2022 roku. Zbudowana została z drewna sosnowego, dębowego i jesionowego, do uszczelnienia użyto sznurka lnianego i pakuł, zakonserwowano ją dziegciem, olejem lnianym i pokostem – jak widzicie nie jest to jedna z wielu jednostek pływających po rzece.

Szczegóły:
start: cypel przy Estkowskiego – Przystań Miejska
godzina: zbiórka 3:50, wypłynięcie około 4:00 – 4:10
powrót około godziny 6:30-7:00
ilość osób: 8
koszt: 60zł za osobę
koszt obejmuje rejs, sternika i zabezpieczenie w środki ratunkowo – asekuracyjne załogi

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: slawekwachala@gmail.com, podając ilość osób, i kontakt telefoniczny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata potwierdzająca.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, lub zgłoszenia się niewystarczającej ilości osób wydarzenie może zostać przeniesione na inny termin.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 607 796 589.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.