Koncert: “Księga skarg Jacka Kaczmarskiego”

Już teraz, (mimo, ze koncert dopiero w kwietniu) zapraszamy Was na kolejne wydarzenie  w ramach projektu “Scena bez kurtyny”. „Księga skarg Jacka Kaczmarskiego”,  to koncert poświęcony twórczości barda w czternastą rocznicę jego śmierci.

W piątek 10 kwietnia w Kręgu Przemek Mazurek z zespołem zaprasza na niezwykły koncert. Tego wieczoru wysłuchamy  „Księgę skarg Jacka Kaczmarskiego”, a w niej oprócz nietuzinkowych interpretacji i aranżacji znanych utworów Mistrza, takich jak „Prosty człowiek” czy „Obława”, autorskie kompozycje do wierszy z tomiku „Tunel” (którego premiery poeta nie doczekał). Jest więc tam tytułowa „Księga skarg i zażaleń”, jest „Oda do mego (wstydliwego) księgozbioru” czy zabawna „Ostatnia mruczanka i spleen Kubusia Puchatka”. Nie zabraknie, nawiązujących do twórczości Jacka Kaczmarskiego, autorskich utworów Przemka Mazurka. Całość w ciekawym akustycznym brzmieniu – dwie gitary, pianino, kontrabas i skrzypce. Wystąpią:  Przemek Mazurek – śpiew, gitara, piano, Wojciech Winiarski – gitara,  Paweł Głowacki – kontrabas, Szymon Żurowski – skrzypce, piano. Zapraszamy!

Impreza odbędzie w ramach projektu “Scena bez kurtyny” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania. Bezpłatne wejściówki już tera do odbioru w Klubie Krąg lub rezerwacja mailowa klubkrag@gmail.com. Organizatorzy: Fundacja “APJA”, Klub Krąg, Miasto Poznań.

Przemek Mazurek to poznański autor piosenek, współtwórca kabaretu literackiego Klub Szyderców Bis, a także cyklu koncertów Wieczór z Piosenką Nieobojętną i Śpiewamy Polskie Piosenki. Współpracował również z poznańskimi kabaretami, m.in. Kabaret Afera i Kabareciarnia Zenona Laskowika. Jego piosenki były wielokrotnie nagradzane na festiwalach piosenki literackiej w całym kraju. Otrzymywał również nagrody za interpretacje – m.in. I miejsce i nagrodę publiczności na festiwalu Stacja Kutno za wykonanie utworów z tekstami Jeremiego Przybory oraz I nagrodę, nagrodę publiczności oraz nagrodę Polonii niemieckiej na festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.